شما اینجا هستید :

صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > بازدید گروه 2 گلدکیدز از آتش نشانی  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی گلدکیدز

بازدید گروه 2 گلدکیدز از آتش نشانی

در ادامه آشنایی کودکان گلدکیدز با رشته ها و مشاغل گوناگون اینبار کودکان از مرکز آتش نشانی بازدید نمودند

بازدید گروه 2 گلدکیدز  از این مرکز در تاریخ های27/9/93 و 20/09/93 ساعت 10:30 صبح صورت گرفت. هدف از این بازدید آشنایی و علاقه مندی کودکان با شغل آتش نشانی بود.

کودکان نکات مورد نیاز در رابطه با شغل و رشته آتش نشانی را فراگرفته همچنین با یک سری نکات ایمنی مثل جلوگیری از آتش سوزی، گیرکردن در آتش سوزی، گیرکردن در آسانسور و یادآوری شماره 125، به خاطر سپردن آدرس منزل، خطرات گاز منواکسید کربن، گیر کردن درچاه و ... آشنا شدند. .کودکان علاوه بر نکات این شغل با تعریف و رسالت آن و نحوه و شرایط ورود و همچنین دوره های مورد نیاز برای آتش نشان شدن را آموختند. کودکان آموختند که آتش نشانی آمیزه ای از عشق و وظیفه است که به وسیله خاموش کردن، کنترل یا هدایت آتش های ناخواسته انجام می گیرد و رسالت آن در حفاظت از محیط زیست و سلامت افراد و جلوگیری از آسیب به اموال است.

در آخر بازدید کودکان از نزدیک وسایل و امکانات اطفاء حریق و ماشین های آتش نشانی را از نزدیک دیدند و با توضیحات مدرس با آنها آشنا شدند. جالب ترین قسمت بازدید وقتی بود که بچه ها با دیدن ماشین آتش نشانی بسیار متعجب شدند چرا که مدرس به آن ها توضیح داد که در هر ماشین حدود هزار وسیله برای جلوگیری از آسیب و نجات یک آسیب دیده وجود دارد! این بازدید برای کودکان بسیار جذاب بود و برخی از آنها که به این شغل علاقه مند بودند توانستند با لباس آنها عکس بیاندازند.

 


١٢:٣١ - پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ٣٣    /    تعداد نمایش : ٦٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: