شما اینجا هستید :

صفحه اصلي > درباره گلدکیدز 

درباره گلدکیدز

درباره گلدکیدز:

 

کودکان آینده‌سازان جامعه ما هستند. رفع معضلات بی‌شمار جامعه امری سخت و در مواردی ممتنع است. حال آنکه برنامه‌ریزی بر روی آینده کودکان و اطمینان از تربیت کودکانی سالم رفع ریشه‌ای بسیاری از معضلات را بیمه خواهد کرد.

 گلدكيدز پروژه مسئوليت اجتماعي نوینی است كه بر روي شناسايي كودكان و نوجوانان برخوردار از استعدادهاي خاص هدف‌گذاري شده است. در پهناي كشور عزيزمان كودكان بسياري با استعدادهاي ارزشمند متولد مي‌شوند، اما در ميان آنان تعداد انگشت‌شماري استعدادشان شناسايي شده و فرصت بروز مي‌يابد. پروژه گلدكيدز تلاشي پيشرفته در حوزه مسئوليت اجتماعي براي شناسايي كودكان و نوجوانان مستعد و كمك به آنها براي بروز استعدادهاي خداداديشان است تا براي ايران زمين افتخار آفرين باشند.

در واقع، گلدكيدز رده سني 6 تا 16 سال را به عنوان گروه هدف در نظر گرفته و با بهره‌گيري از روش‌های علمي روز فرآيند استعداديابي و استعدادسنجي را ميان كودكان انجام مي‌دهد. استعدادهاي برتر در زمينه‌هاي مختلف پرورش یافته و در مسيري كاملا برنامه‌ريزي شده براي رشد و شكوفايي توانمندي‌هاي ذاتي‌شان هدايت مي‌گردند.

در حالي كه مسئوليت اجتماعي يكي از ده اصل تربيتي اجتناب‌ناپذير براي قرن بيست و يكم معرفي شده است، پروژه گلدكيدز ايده‌اي مترقي و بسيار پيشتاز محسوب مي‌شود.

ارزش‌های بنیادی

امروزه بسیاری از خانواده‌ها به اهمیت کشف استعدادهای درونی کودکان خود واقف شده‌اند، اما به‌دلیل عدم وجود مراجع تخصصی در این زمینه، عملا" در بسیاری از موارد، نتیجه مراجعه به مراکز کشف استعداد منجر به دوره‌ای کوتاه مدت و ارائه خدماتی مانند تست‌های روانشناسی و استعداد‌سنجی جزئی می‌باشد که هیچ نتیجه ملموسی برای والدین و کودک به همراه نخواهد داشت.  علاوه بر این در پی این خدمات هیچ برنامه ریزی درازمدتی برای آینده کودک ارائه نمی‌گردد.

مهم‌ترین ارزش‌های مجموعه گلدکیدز به شرح ذیل است:

-         استفاده از نیروهای متخصص

-         استفاده از دانش روز دنیا و نیز تجارب و نتایج بومی شده

-         به روز شدن مداوم دانش و تخصص‌ها

-           برنامه‌ریزی بر اساس یک پلت فرم دراز مدت که کودک را از زمان ورود به سیستم تا رسیدن به مراحل خود شکوفائی دنبال خواهد‌ نمود

-         عدم تمرکز بر سودآوری

-         استفاده بهینه از بستر وب جهت جمع‌آوری تجهیزات کمک آموزشی برای کمک به پرورش کودک حتی از راه دور

-         امکان بهره‌برداری در مناطق دور افتاده تنها با تجهیز سیستم‌های کامپیوتر و اینترنت

-         لحاظ نمودن مشاورین زبده مختص هرکودک که وظیفه دنبال نمودن روند پیشرفت و معضلات روانی-اجتماعی کودک را دارند

-         در نظر گرفتن تمامی جنبه‌های زیستی کودک مانند وضعیت اجتماعی، خانوادگی، شرایط خاص روحی روانی و عکس‌العمل مناسب بر اساس نیاز

-         لحاظ نمودن آموزش‌ها و مشاوره‌های خاص برای والدین و اطرافیان کودک

 

رسالت گلدکیدز

گلدکیدز، پروژه مسئولیت اجتماعی سازمان (CSR) شرکت‌های گلدیران و ال‌جی با همکاری موسسه نیکوکاری مهرآفرین در زمینه کشف، حمایت و پرورش استعدادهای کودکان ایران در پروسه‌ای دراز مدت است.

دنیای کودکان با حمایت های پروژه گلدکیدز تغییر خواهد کرد.

کشف و حمایت کودکان مستعد در زمینه های مختلف برنامه ای جدید و خلاقانه است. گلدکیدز برنامه‌ای دراز مدت برای حمایت مداوم و مستمر کودکان به‌عنوان سرمایه‌های اصلی جامعه می‌باشد.

ما در گلدکیدز به دنبال  شکوفایی گوهر و کیمیای درونی هر کودک هستیم.

رسالت ما کشف، حمایت و پرورش استعدادهای ذاتی کودکان 6 تا 16  سال ایران زمین است.

 

چشم انداز

ما مجموعه‌ای متخصص در زمینه کشف و پرورش استعدادهای کودکانی هستیم که با ذوق بیکران برای یاری گرفتن و بیدار نمودن خود درونی‌شان، به سوی ما می‌شتابند.

ما درکار خود بسیار مسئولیم و باور داریم که کوچکترین تعلل در کار ما می‌تواند آینده یک کودک را به سمتی کمتر از آنچه لیاقت دارد سوق دهد. ما بدنبال کسب منافع نیستیم و وظیفه اجتماعی اولین اولویت برای ما تلقی می‌گردد.

ما درطی 5 سال آینده جزو سه برند برتر درحوزه کشف و پرورش استعدادها در ایران خواهیم‌بود به طوری که درصد زیادی از خانواده‌های ایرانی کودکان خود را در این مرکز مورد سنجش استعداد قرار می‌دهند.

سایت ما خدمات گسترده‌ای را بصورت آنلاین ارائه می‌دهد. طبعاً قسمتی از خدمات منوط به حضور فیزیکی مشاور و یا کارشناسان متخصص در کنار کودک خواهد بود، اما آن دسته از خدماتی که از این قاعده مستثنی هستند به صورت آنلاین قابل ارائه خواهند بود تا کودکان در دور افتاده‌ترین نقاط نیز بتوانند در حد توان ازسرویس‌ها بهره ببرند.

هیچ کودک مستعدی تنها به‌دلیل نداشتن پشتوانه مالی تنها نخواهد ماند.

 

اهداف :

  فراهم آوردن موقعیت‌هایی جدید برای نسل جوان مستعد

  کشف و پرورش استعدادهای کودکان نخبه و کمک به یافتن جایگاه ویژه خود در جامعه

  همکاری و مشارکت با NGO ها

  تامین منابع متخصص ، متعهد و سالم برای محیط کسب و کار آینده با به‌کارگیری خروجی‌های گلدکیدز

  موفقيت تحصيلي كودكان در مقاطع بالاتر

  موفقیت حرفه‌ای کودکان در سنین بالاتر

  اصلاح آتی  جامعه مبدا کودکان به وسیله خود

  تربیت جوانانی با پتانسیل تامین مالی خود و خانواده خود در سنین بالاتر

  مشارکت فعالانه اجتماعی و بشردوستانه کودکان در سنین بالاتر

 به کارگیری ایده‌های خلاقانه کودکان و ارائه راهکارهای مفید برای رفع مشکلات جامعه

  کاهش ریسک جذب نخبگان توسط فضای بزهکاری جامعه

  ارتقاء سطح فرهنگی و علمی جامعه